تخت برقی, تخت بیمارستانی, تخت دو شکن, تخت سه شکن, تخت یک شکن, مقاله ها

تخت بیمارستانی چیست

تخت بیمارستانی

تخت بیمارستانی چیست ؟

تخت بیمارستانی چیست این سوالی است که اکثر خریداران  و این که آیا این تخت برای بیماران ها مفید است یا خیر سوالی است که ذهن اکثر آنها را درگیر میکند .

به هر ترتیب تخت بیمارستانی یک وسیله کاربردی برای نگهداری در بیمارستان ها مراکز درمانی و منازل می باشد و وسیله ای مفید و کاربردی جهت استراحت بیمارانی که تحرک ندارند و یا مشکلاتی دارند که به هر جهت نیاز به استراحت دائمی بر روی تخت دارند بسیار مفید است .

انواع تخت بیمارستانی چیست :

تخت بیمارستانی به طور کلی به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود طرح های برقی و تخت های مکانیکی .

تخت بیمارستانی برقی :

تخت بیمارستانی برقی دارای امکانات مشابهی با تخت بیمارستانی مکانیکی می باشد اما اصلی تفاوت این طرح را در الکتریکی یا برقی بودن طرح خود را نمایان می کند  به این ترتیب که در تخت برقی تمامی فعالیتها و تنظیم و امکانات به صورت اتومات و با ریموت و به وسیله برقی انجام می‌شود اما در تخت مکانیکی این قضیه بسیار متفاوت است .

تخت بیمارستانی مکانیکی :

تخت بیمارستانی مکانیکی از لحاظ امکانات و تجهیزات با تخت بیمارستانی برقی تفاوتی ندارد و تفاوت اصلی این تخت ها ی انگار مکانیکی و برقی بودن صورت که همه آپشن ها و امکاناتی که تخت برقی به صورت الکتریکال و اتومات انجام می‌دهد را تخته مکانیکی با روی دست و جابجایی اهرم ها انجام می دهد .

تخت بیمارستانی سه شکن

تخت بیمارستانی سه شکن دستی

کاربرد تخت بیمارستانی :

همانطور که از اسمش بنام پیداست  برای نگهداری از بیماران و سالمندان و افرادی که به هر علت تعادل و توانایی حرکت ندارند مورد استفاده قرار می گیرد اما آیا این طرح ها برای بیماران تا چه حد می تواند مثمر ثمر باشد .

در اینجا به برخی از کاربردهای تخت بیمارستانی  اشاره خواهیم کرد :

۱. تخت بیمارستانی امکان حرکت زیر سر بیمار یا قسمت  بالاتنه بیمار را به ما می دهد و این امکان باعث سهولت در امر غذا دادن به بیمار و جابجایی از یک خط دیگر یا یک ویلچر بسیار مورد استف و همچنین برای ارتباط برقرار کردنبا افراد دیگر و پرستاران و اهالی منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد

۲. تنظیم شیب زیر سر بیمار  به همراه زیر پای بیمار امکان را به ما می دهد که گردش خون بیمار به راحتی انجام شود و دیگر احساس کرختی در بدن نکند .

سه تنظیم شیب زیاد در ران پا امکان را می دهد  هنگامی که سر بیمار را بالا می آوریم دیگر مریض روی تخت به سمت پایین نخورد و هدایت نشود .

۴. دارای حفاظ های بسیار مستحکم که این اطمینان خاطر را به ما می دهد هنگامی که بیمار بر روی چرخ در حال استراحت کردن است و تعادلی بر روی خود ندارد و قطع شدن در اختیار خود بیمار نیست دیگر از روی تخت سقوط نمی کند .

۵٫ دارای رویه های این امکان را به ما می دهد برای شستشو و ضدعفونی دست و اختیار بازتری داشته باشیم و با محلول ها و مواد شوینده قوی این مسئله بهداشت عمومی بیمار را به طور کلی تقویت می کند .

۶. دارای چرخهای بسیار مستحکم که در جابجایی بیمار از از سمتی به سمت دیگر و به این اتاق ها در بیمارستانها و مراکز درمانی همچنین منازل بسیار کاربردی و مفید می باشد همچنین چرخ ها دارای ترمز بوده و هنگامی که تخت را به صورت ثابت در آوردی می توانید ایمان را از روی تخت به روی ویلچر یا بحران کارت به راحتی منتقل کنیم و این امر بدون اینکه تخت جابجا شود به راحتی امکان پذیر است .

۷. دارای بالابر های بسیار روان و مسکن تنظیم شیب زیر سر بیمار و زیر پای بیمار را برای پرستار و مراقبان بیمار بسیار راحت می کند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *